2010թ. Փետրվարի 18-ին Քաունթերփարթ Ինթերնեշնլի հայաստանյան գրասենյակից մի խումբ ուղևորվեց դեպի Ստամբուլ, Թուրքիա` Թուրքիայի Երրորդ Սեկտորի Հիմնադրամի կամ TUSEV-ի հետ երկօրյա աշխատանքային հանդիպման
2010թ. Փետրվարի 18-ին Քաունթերփարթ Ինթերնեշնլի հայաստանյան գրասենյակից մի խումբ ուղևորվեց դեպի Ստամբուլ, Թուրքիա` Թուրքիայի Երրորդ Սեկտորի Հիմնադրամի կամ  TUSEV-ի հետ երկօրյա աշխատանքային հանդիպման: Ուղևորությունը ԱՄՆՄԶԳ և Տարածաշրջանային Համագործակցության Սևծովյան ֆոնդի աջակցությանբ իրականցավող Անդրսահմանային Համագործակցության Նախաձեռնություն ծրագրի առաջին գործողությունն էր: Այս ծրագիրը հանդիսանւում է CIVICUS Քաղաքացիական Հասարակության Ինդեքսի /ՔՀԻ/ շարունակությունը: ՔՀԻ-ն հետազոտություն/գործողություն ծրագիր է, որ գնահատում է քաղաքացիական հասարակության առկա իրավիճակը տվյալ երկրում: Քաունթերփարթի հայաստանյան գրասենյակը իրականացնում է ՔՀԻ ծրագիրը Հայաստանում, իսկ TUSEV-ը` Թուրքիայում: Համագործակցության ծրագրի նպատակն է թուրքական և հայկական քաղաքացիական հասարակությունների համեմատումը, նմանությունների և տարբերությունների վեր հանումը և սահմանի երկու կողմերում գտնվող կազմակերպությունների հետագա համագործակցության համար հնարավորությունների ստեղծումը:
Սեղմեք այստեղ` Ստամբուլից տեսագրված թարմությունները դիտելու համար և մնացեք մեզ հետ` նոր տեղեկություններ ստանալու համար:

On February 18, 2010, a group from Counterpart International Armenia traveled to Istanbul, Turkey, for a two-day working meeting with the Third Sector Foundation of Turkey, or TUSEV.
On February 18, 2010, a group from Counterpart International Armenia traveled to Istanbul, Turkey, for a two-day working meeting with the Third Sector Foundation of Turkey, or TUSEV. The trip was the first activity in the Cross-Border Cooperation Initiative, a continuation of the CIVICUS Civil Society Index (CSI), generously supported by USAID and the Black Sea Trust. The CSI is an action-research project that assesses the state of civil society in a given country. While Counterpart Armenia is implementing the CSI in Armenia, TUSEV is carrying it out in Turkey. The goal of the Cross-Border project is to compare Turkish and Armenian civil societies, find similarities and differences, and create future opportunities for cooperation between organizations on the two sides of the border.