Հետազոտման/հրատարակման դրամաշնորհներ | ՇՊ Նախաձեռնություններ | Խորհրդարանական Ընտրական Ծրագրի Դրամաշնորհներ | Նախագահական Ընտրական Ծրագրի Դրամաշնորհներ
Հետազոտման և Հրատարակման Դրամաշնորհներ Շիրակում
Կրթության Ասպարեզ ՀԿ
Ծրագրի անվանումը` Դպրոցների կառավարման խորհուրդների գործունեության արդյունավետության հետազոտություն
Ծրագրի տևողությունը` մայիսի 1, 2007–օգոստոսի 31, 2007
Ծրագրի բովանդակությունը` Հետազոտության առարկան է դպրոցների կառավարման խորհուրդների արդյունավետությունը:
Ռուզան Մովսիսյան
(374 10) 537763
eduasp@freenet.am
«Ասպարեզ» Ժուռնալիստների Ակումբ
Ծրագրի անվանումը` «Խոսքի ազատություն»
Ծրագրի տևողությունը` փետրվարի 15, 2006–մայիսի 14, 2006
Ծրագրի բովանդակությունը` Ծրագրի նպատակն էր գնահատել Տեղեկատվության ազատության մասին ՀՀ օրենքի արդյունավետությունը: Ծրագիրը ներառում էր մի շարք գործողություններ ուղղված Տեղեկատվության ազատության մասին ՀՀ օրենքի վերաբերյալ հասարակության իրազեկվածության հետազոտմանը, ինչպես նաև հետազոտական աշխատության հրատարակմանը, օրենքի բաղադրիչների վերլուծությանը և հասարակության իրազեկման արշավին: Տեղեկատվության ազատության մասին ՀՀ օրենքի վերաբերյալ հետազոտությունների արդյունքները և դիտողությունները ներկայացվեցին լայն հասարակությանը և հասարակությունն իրազեկվեց տեղեկատվության հասանելիության վերաբերյալ իր իրավունքների մասին:
Նադեժդա Հակոբյան
(374 312) 22721
asparezclub@yahoo.com
Երրորդ Բնություն ՀԿ
Ծրագրի անվանումը` «Անկախ և ոչ անկախ համատիրություններ, բացահայտում»
Ծրագրի տևողությունը` մայիսի 1, 2007–հուլիսի 31, 2007
Ծրագրի բովանդակությունը` Ծրագրի նպատակն է ընդլայնել բնակչության և համատիրությունների բնակարանատերերի քաղաքացիական մասնակցությունը բնակարանային և համայնքային խնդիրների լուծմանը:

Advocacy Research and Publication Grants in Shirak
Project description: The subject of the research is the study of the productivity of school governing councils.
Ruzan Movsisyan
(374 10) 537763
eduasp@freenet.am
"Asparez" Journalists' Club
Project title: "Freedom of Speech"
Project duration: February 15, 2006-May 14, 2006
Project description: The goal of the project was to evaluate the efficiency of the RA law "On Freedom of Information." The project included several activities directed at research regarding public awareness of the RA law "On Freedom of Information" as well as the publication of a research paper, analysis of the components of the law, and a public awareness campaign. The research results and comments on the RA law "On Freedom of Information" were presented to the general public and further informed the public of its rights regarding access to information.
Nadezhda Hakobyan
(374 312) 22721
asparezclub@yahoo.com
Third Nature NGO
Project title: "Free and Non-free Condominiums, Revelation"
Project duration:
May 1, 2007-July 31, 2007
Project description: The purpose of the project is to bolster the civic participation of residents and condominium owners in solving housing and communal problems.